Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Porównanie - Samsung Galaxy A50 vs Motorola G7

Galaxy A50 z 2019 roku może nie być tak wymyślny jak najnowsze telefony Galaxy S20 lub tak fajnie wyglądająca jak Z Flip. Ale za 1500zł dolarów na starcie, A50 jest jednym z dwóch najlepszych telefonów z systemem Android, które są poniżej 2000 zł i wyszedł w zeszłym roku. 

Innym wyborem jest Motorola Moto G7, która pierwotnie została wprowadzona na rynek za 300 dolarów (189 funtów, AU$349), ale teraz można ją dostać taniej (w USA Motorola obecnie sprzedaje ją za 230 dolarów). W ciągu ostatnich kilku lat Motorola z serii G konsekwentnie plasuje się w rankingu naszych ulubionych telefonów budżetowych, a G7 kontynuuje to dziedzictwo jako wyjątkowy telefon za swoją cenę.

W sumie, nadal kochamy Moto G7. Jest to fantastyczny, niedrogi telefon, który wygrał nasz Wybór Redakcji za swoją niedrogą cenę, dobry aparat i niezawodne działanie. Ale uważam, że Galaxy A50 jest lepszy, nawet jeśli jest trochę droższy. Za to też zasłużył sobie na Wybór Redakcji. Jeśli masz dodatkowe 70 dolarów do stracenia, przejdź na Galaxy A50 nad Moto G7. Choć nie kręci 4-kilogramowego wideo i nie jestem wielkim fanem jednego UI Samsunga, A50's superior aparat, smuklejsza konstrukcja i dłuższa żywotność baterii sprawiają, że jest to lepszy telefon.Galaxy A50 wygląda lepiej, ale nie ma ochrony przed wodą
Chociaż oba telefony są podobne pod względem wielkości i konstrukcji, istnieje kilka szczegółów, które podnoszą Galaxy A50 ponad Moto G7. Na przykład, Moto G7 ma bardziej wystającą kamerę z tyłu. Nie jest to czynnik przeważający, a wiele telefonów ma go, w tym iPhone. Kamera Galaxy A50 jest znacznie bardziej smukła, wygląda bardziej płasko i elegancko. Nacięcie kamery na ekranie dla przedniej kamery jest również mniejsze, więc jest mniej natarczywy podczas oglądania ekranu. Wreszcie, ponieważ Galaxy A50 posiada skaner odcisków palców na ekranie, urządzenie wygląda bardziej gładko. Z drugiej strony Moto G7 ma z tyłu widoczny czytnik, który jest pokryty logo Motoroli (a z przodu jest też logo Motoroli, na dolnej ramce), co nie jest tak atrakcyjne.


Ponadto, Galaxy A50 posiada wyświetlacz AMOLED w porównaniu z ekranem LCD Moto G7. Chociaż oba telefony mają mniej więcej taką samą rozdzielczość i gęstość pikseli, ekran Galaxy A50 jest jaśniejszy, a kolory są znacznie bardziej żywe. Czarne są dużo ciemniejsze i bardziej intensywne. Podczas oglądania obu telefonów pod różnymi kątami, zmiana kolorów jest bardziej dotkliwa również w Moto G7. Oznacza to, że kolory gwałtownie się wymywają, a ekran staje się ciemniejszy pod pewnymi kątami.

Jedną z zalet Moto G7 jest to, że jest lekko wodoodporny. Nie można go całkowicie zanurzyć pod wodą, ale posiada nanopowłokę, która chroni go przed lekkimi kroplami wody i rozpryskami. Samsung nie dodał ochrony przed wodą do A50.

Nie obchodzi cię wideo 4K? Kamera Galaxy A50's jest lepsza
Zarówno Galaxy A50, jak i Moto G7 robią wyraźne i jasne zdjęcia, gdy warunki są idealne, jak w przypadku ustawień z dużą ilością równomiernego oświetlenia. I choć Galaxy A50 może nagrywać tylko 1080p (w porównaniu z 4K maksimum w Moto G7), to aparat Galaxy A50 nadal wyprzedza Moto G7 na wiele sposobów. 

Zdjęcia są ostrzejsze, więc można zobaczyć drobniejsze szczegóły w takich rzeczach jak liście i cegły. Przy słabym oświetleniu A50 rozjaśnia i wybija kolory, podczas gdy zdjęcia wykonane przy użyciu G7 są bardziej błotniste z dużo bardziej zamglonymi i wypłukanymi kolorami. A50 ma również szerszy zakres dynamiki, co oznacza, że sceny z różnymi sytuacjami oświetleniowymi są eksponowane bardziej równomiernie w porównaniu z Moto G7. Zauważyłem, że były czasy, kiedy efekt HDR A50 wyglądał trochę zbyt nierealistycznie, ale mimo to wolałem go od Moto G7. Galaxy A50 ma też drugą kamerę szerokokątną, co oznacza, że w każdej klatce można uchwycić więcej treści. Jest to przydatne, gdy chcesz uchwycić także rozległe krajobrazy i scenerie.