Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Apple Kto? Samsung pokazuje nowe modele

Firma Samsung Electronics Co Ltd zaprezentowała swoje najnowsze smartfony Galaxy S o smukłym korpusie wykonanym z metalu lotniczego, w celu odzyskania tronu niekwestionowanego światowego lidera smartfonów od Apple Inc.

Zaprojektowana od podstaw w operacji nazwanej "Project Zero", Galaxy S6 i jej wariant z zakrzywionymi krawędziami mają decydujące znaczenie dla planów firmy Samsung dotyczących odwrócenia spadających przychodów ze sprzedaży smartfonów, które doprowadziły do pierwszego od trzech lat spadku przychodów w 2014 roku.

Według niektórych szacunków, Apple wyprzedziło Samsunga jako największego producenta smartfonów na świecie pod koniec ubiegłego roku, sprzedając rekordową liczbę 74,5 miliona iPhone'ów w grudniowym kwartale, dzięki sukcesowi swoich wielkoekranowych iPhone'ów 6 i 6 Plus.

Poprzedni flagowy Samsung Galaxy S5 został sprzedany na zewnątrz w drugim pełnym miesiącu globalnej sprzedaży przez Apple starszych iPhone 5S, według Counterpoint badacza.

Południowokoreański gigant rozpoczyna swoją walkę 10 kwietnia, kiedy to zmodernizowane telefony Galaxy, zaprezentowane na Mobile World Congress w Barcelonie w niedzielę, trafiły na rynek w jednym z najważniejszych wydarzeń w historii firmy.

"Słuchamy naszych klientów i uczymy się na błędach", powiedział J.K. Shin, prezes i dyrektor generalny Samsunga w wypełnionej po brzegi sali w centrum kongresowym w Barcelonie.

"Mogę nie być najlepszym publicznym mówcą. To dlatego, że moim pierwszym językiem jest inżynieria", powiedział.

Samsung jest jeszcze do ujawnienia cen lub gdzie telefony pojawi się pierwszy, ale powiedział w niedzielę, że telefon będzie w sprzedaży w 20 krajach.

Wyróżniające się cechy to obudowa wykonana z lekkiego metalu używanego w samolotach, krok w górę z tworzywa sztucznego, które rozczarowało wielu krytyków S5 oraz szkło Gorilla Glass firmy Corning Inc. zarówno z przodu jak i z tyłu.

Galaxy S6 uaktualnia poprzednią wersję aparatu i ekranu, a także usuwa wiele z niepopularnych aplikacji Samsung, które wkurzały użytkowników poprzez pobieranie pamięci. To i Galaxy S6 Edge będzie również zasilany przez nowe 64-bitowe, 14-nanometrowe procesory Exynos Samsung, twierdzą analitycy.

"Oferuje to obietnicę osiągnięcia lepszych ogólnych marż dla Samsunga i, w miarę upływu czasu, zróżnicowanej wydajności od rywali, co firma Apple osiągnęła" z własnym chipem używanym w telefonach iPhone, powiedział Ian Fogg, analityk w IHS Technology.

"Ale to jest strategia wysokiego ryzyka i wysokiej nagrody", dodał.

W swoich poprzednich telefonach Galaxy Samsung używał procesora firmy Qualcomm.

Telefony te są również pierwszymi telefonami Samsung, które standardowo obsługują ładowanie bezprzewodowe. W innym wariancie mają niewymienne baterie, które sprawiają, że są szczuplejsze. Aby zrekompensować brak wymiennych baterii, Samsung mówi, że 10-minutowe ładowanie przez kabel daje cztery godziny zasilania.

Samsung jest również touting Galaxy S6 kompatybilność z nowym systemem płatności mobilnych przygotowuje się do uruchomienia w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej w drugiej połowie tego roku, przy użyciu technologii niedawno nabytego startup LoopPay.

System, we współpracy z największymi amerykańskimi bankami i firmami obsługującymi karty kredytowe, w tym Visa i MasterCard, pozwoli użytkownikom na dokonywanie płatności mobilnych za pomocą czytników kart magnetycznych bez konieczności stosowania zewnętrznych akcesoriów potrzebnych w innych modelach.

Rywalizujący system Apple Pay, uruchomiony we wrześniu w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobywający wsparcie sprzedawców detalicznych, wymaga od sprzedawców zainstalowania czytników kart zbliżeniowych, co ogranicza jego zasięg, ponieważ bezdotykowe karty kredytowe powoli zaczęły tam startować.

Nowe flagowe modele Samsunga będą również wyposażone w bezpłatne, dwuletnie, 115-gigabajtowe pamięci masowe w chmurze za pośrednictwem napędu OneDrive firmy Microsoft Corp, co sugeruje poprawę relacji między firmami po rozstrzygnięciu sporu patentowego w ubiegłym miesiącu.