Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Porady i wskazówki dotyczące Samsunga Galaxy S20

Czy jesteś właścicielem Samsunga Galaxy S20? Czy czerpiesz z niego jak najwięcej korzyści? Upewnij się, że zastosujesz te przydatne wskazówki i triki dotyczące Galaxy S20, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.

Samsung Galaxy S20 jest równie dobry jak Galaxy S20 Pro i S20 Ultra - nie licząc S21 to dwa najlepsze (i najdroższe) telefony z Androidem na naszej planecie w tej chwili.

A jeśli już go kupiłeś, musisz upewnić się, że uzyskasz z niego najlepszą wydajność. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy porady i wskazówki dotyczące Samsunga Galaxy S20.

1. Jak przyspieszyć ładowanie aplikacji na Galaxy S20

Galaxy S20 wyposażony jest w 12 GB pamięci RAM. To więcej, niż mają niektóre laptopy, więc jeśli chodzi o pamięć, jesteś usatysfakcjonowany w 100%. Możesz jednak poprawić wydajność telefonu z Androidem, blokując w pamięci Galaxy S20 określoną liczbę najczęściej używanych aplikacji. To spowoduje ich natychmiastowe odblokowanie.

I nie martw się, to łatwe do zrobienia. Wystarczy, że przejdziesz do ekranu Ostatnie (jest to Twój tryb wielozadaniowy, w którym przechowywane są wszystkie otwarte aplikacje), stukniesz ikonę nad aplikacją i wybierzesz OTWÓRZ SIĘ NA SZYBKO.

Będziesz chciał wybrać trzy aplikacje, których używasz najczęściej. Bądź selektywny. Rzeczy takie jak gry są tutaj dobrym pomysłem, ponieważ ładują się natychmiast, podczas gdy wcześniej można było czekać 10-20 sekund na załadowanie się gry. Czy są jakieś minusy? Możesz zauważyć niewielki spadek wydajności baterii, ale nie jest to aż tak duży problem.

samsung galaxy s20

2. Jak wykorzystać 20MP kamerę S108 do jej maksymalnego potencjału

Jednym z największych atutów Samsunga Galaxy S20 jest aparat. Masz do dyspozycji sensor 108MP, i tak, jest to jeden z największych sensorów, jakie kiedykolwiek wciśnięto do telefonu. Ale aparat 108MP NIE jest ustawiony na wyjście z pudełka; zamiast tego, S20 będzie domyślnie korzystać z 12MP sensora.

Aby rozpocząć fotografowanie aparatem 108MP, należy go wybrać, aby wykorzystać jego moc. A żeby to zrobić, trzeba zalogować się do aplikacji aparatu, nacisnąć przycisk 3: 4 i przełączyć go na opcję 3: 4 108MP (jest też taka dla 64MP, a zdjęcia wykonane tym sensorem zajmą mniej miejsca w telefonie).

Po wybraniu opcji 108MP Twój Galaxy S20 będzie fotografował z pełną mocą, wykonując zdjęcia za pomocą ogromnego sensora 108MP. Należy jednak pamiętać, że zdjęcia wykonane sensorem 108MP zajmą znacznie więcej pamięci w telefonie niż zdjęcia wykonane sensorem 12MP - każde zdjęcie wykonane sensorem 108MP ma rozmiar około 30MB.

3. Jak sprawić, by wyświetlacz Galaxy S20 stał się łatwiejszy w obsłudze

Wyświetlacze OLED Samsunga są fajne. Wie o tym każdy, kto korzystał z telefonu Galaxy lub Note. Możesz jednak sprawić, że wyświetlacz Galaxy S20 będzie jeszcze lepszy - a także płynniejszy. A wystarczy kilka poprawek w aplikacji.

W ustawieniach przejdź do zakładki Screen i wybierz Smooth Motion. Włącz to, Po tym upewnij się, że twój wyświetlacz jest ustawiony na 120Hz. Połączenie tych dwóch ustawień sprawi, że wyświetlacz Twojego Galaxy S20 będzie zauważalnie płynniejszy, dzięki czemu jeszcze lepiej sprawdzi się w grach oraz podczas oglądania filmów i materiałów wideo z YouTube.

Jakieś zastrzeżenia? Tylko jeden. Samsung nie obsługuje płynnego ruchu w WQHD, więc będziesz musiał przenieść wyświetlacz swojego S20 do Full HD, aby uruchomić to ustawienie. Nie chcesz tego zrobić? Nie ma problemu. Wyświetlacz 120Hz w S20 powinien być więcej niż wystarczający, aby Twoje ogólne doświadczenie z telefonem było zauważalnie lepsze.

samsung galaxy s20

Sprawdź też: 9 porad i wskazówek dotyczących Samsunga Galaxy S21

4. Wyłącz Samsung Pay (raz i na zawsze)

Samsung lubi odrobinę złośliwego oprogramowania. Bez względu na to, jak dobre są jej telefony, zawsze możesz liczyć na to, że uruchomią masę złośliwego oprogramowania, którego nigdy nie użyjesz. Jednym z przykładów jest Samsung Pay, czyli alternatywa Samsunga dla Google Pay. A w S20 denerwuje ikona Samsung Pay umieszczona jako skrót na dole wyświetlacza, przez co łatwo o przypadkowe stuknięcie.

Jest to bardzo irytujące, dlatego trzeba raz na zawsze pozbyć się ikony Samsung Pay i po prostu całkowicie zapomnieć o tej aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy wejść w ustawienia Samsung Pay, wybrać "Ulubione karty" i wyłączyć opcję ekranu głównego.

5. Jak pokazać żywotność baterii w Galaxy S20 w procentach

Wszyscy kochają procenty, zwłaszcza jeśli chodzi o aktualizacje dotyczące żywotności baterii. Ale z jakiegoś powodu Samsung nie pokazuje domyślnie w Galaxy S20 czasu pracy baterii w procentach. Ale można to zmienić i, ponownie, wystarczy kilka kliknięć w aplikacji Ustawienia.

Przejdź do zakładki "Powiadomienia" w Ustawieniach, wewnątrz zobaczysz opcję "Pokaż procent baterii". Włącz to, a czas pracy baterii będzie teraz wyświetlany w procentach. To proste, prawda?

6. Jak wyłączyć Bixby na Galaxy S20

Bixby, znany również jako najbardziej znienawidzony asystent głosowy na naszej planecie, wciąż żyje i ma się dobrze w Galaxy S20, choć dedykowany asystent głosowy odszedł. Zamiast tego, aby aktywować Bixby na Galaxy S20, trzeba długo wcisnąć przycisk zasilania. Nikt jednak nie chce Bixby, więc lepiej po prostu wyłączyć go całkowicie.

Aby dezaktywować Bixby na Galaxy S20, wykonaj poniższe kroki: Przejdź do Ustawień, następnie do Procedur zaawansowanych i otwórz Klucz boczny. Tutaj można zmienić działanie przycisku zasilania, a także raz na zawsze włączyć Bixby.

samsung galaxy s20

Zobacz też: Samsung Galaxy S20+ vs iPhone 11 Pro - porównanie

7. Jak kręcić wideo w rozdzielczości 8K na Galaxy S20

Czy wiesz, że Galaxy S20 może nagrywać wideo w 8K? No właśnie, może! Po prostu nie da się tego oglądać na niczym - chyba, że jesteś jedną z niewielu osób na Ziemi, które faktycznie mają telewizor 8K HD. Jeśli jednak chcesz kręcić w 8K, to na Galaxy S20 jest to dość łatwe....

Nagrywanie wideo 8K nie jest domyślnie włączone, więc aby je włączyć, trzeba przejść do otwarcia aplikacji aparatu i przejść do sekcji wideo. Z tego miejsca wybieramy ustawienia (to symbol koła zębatego), wybieramy tylny rozmiar wideo i przełączamy go na 8K. To wszystko; teraz fotografujesz i nagrywasz wideo 8K w swoim telefonie. Witamy w przyszłości!

8. Jak sprawić, by filmy Netflixa wypełniały cały ekran

Jeśli oglądasz dużo materiałów wideo na swoim Galaxy S20 i chcesz, aby były one pełnoekranowe, czyli bez czarnych pasków, musisz wejść w ustawienia i włączyć tę opcję. Dlaczego nie jest to domyślnie włączone, nie mamy pojęcia... Na szczęście ustawienie pełnoekranowych aplikacji na S20 jest dość proste.

Przejdź do Ustawienia, następnie Ekran, a następnie wybierz Aplikacje pełnoekranowe. i wybierz aplikacje, które chcesz włączyć jako aplikacje pełnoekranowe. Nasza rada? Dodaj Netflix, YouTube, Amazon Prime i wszelkie inne aplikacje do obsługi treści wideo, z których korzystasz. Po włączeniu tej funkcji zapewnia ona, że wszystkie wybrane aplikacje w pełni wykorzystają cały wyświetlacz Twojego Galaxy S20.