Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Recenzja Samsunga A6

Samsung Galaxy A6 to budżetowy smartfon ze średniej półki, który pojawił się na polskim rynku w maju 2018 roku. A6 zaprezentowano równocześnie z większym i mocniejszym technologicznie bliźniakiem A6+. Wraz premierą, polski oddział handlowy południowokoreańskiej firmy zdecydował się od razu na wyjątkowo atrakcyjną promocję obu modeli. Ktoś widocznie przewidział, że model może nie zrobić dużej kariery.

Jakie ma wady, a jakie zalety Samsung Galaxy A6? Recenzje są bardzo rozbieżne.

Samsung Galaxy A6 2018 - recenzja walorów zewnętrznych

Design korpusu smartfona A6 jest wzorniczą kontynuacją linii sprzedażowej Galaxy. Wykonana z aluminium obudowa przypomina konstrukcję Galaxy A5, ale jest nieco węższa, a jednocześnie korpus jest trochę szerszy od wariantu A3. Na krawędzi po lewej stronie umieszczono przycisk do regulacji głośności, który pełni również rolę spustu migawki aparatu.

Wersja A5 była wodoszczelna, smartfon A6 już taki nie jest. Minusem są również niezbyt dobrze zaprojektowane, głośno klikające klawisze, zwłaszcza przycisk uruchamiania telefonu. Smartfon w tym przypadku broni się tym, że jest o połowę tańszy od innych tej klasy popularnych urządzeń mobilnych.

Samsung Galaxy A6 plus - recenzja

Design modelu Galaxy A6+ nie różni się z pozoru od jego wersji podstawowej. Porównując modele z bliskiej odległości można zauważyć, że model plus jest nieco większy. Obydwa telefony przypominają swoich braci z wyższej półki, czyli smartfony A8. Nie mają jednak podobnie zaokrąglonych rogów.

Zalety Samsung Galaxy A6

Galaxy A6 wyposażony został w wyświetlacz Super Amoled o przekątnej 5,6 cala i rozdzielczości 1480 x 720 px. Samsung Galaxy A6+ w taki sam ekran, ale z rozdzielczością 2220 x 1080 px. Sercem A6 jest procesor ośmiordzeniowy Exynos 7870, natomiast silnikiem A6 plus bardziej wydajny układ Qualcomm Snapdragon 450.

Można powiedzieć, że Galaxy A6+ jest nasterydowanym bliźniakiem modelu A6. Ma bardziej obszerny ekran. Dużą zaletą jest brak notcha, będącego zmorą dla wielu użytkowników koreańskich smartfonów. Na dobrą jakość obrazu wpływa zagęszczenie pikseli 411 na cal. Również aparat fotograficzny w A6 plus sprawia się całkiem dobrze. Obiektyw szybko łapie ostrość, a odwzorowanie kolorów na zdjęciach jest zadowalające.

Samsung Galaxy A6 - recenzja Mobzilla

Na popularnym kanałe serwisu You Tube, prezentującym możliwości dostępnych na rynku polskim smartfonów, znalazł się również odcinek, którego tematem jest Samsung Galaxy A6 dual sim. Recenzja prowadzącego Pawła Warzechy, na temat walorów modelu, jest umiarkowana.

Tester zwraca uwagę na zbyt dużą cenę telefonu, w stosunku do jego funkcjonalności. Co więcej, z dostępnych 32 GB pamięci operacyjnej, użytkownik może korzystać jedynie z 24 GB. Zestaw taki jest standardowym wyposażeniem dużo tańszych telefonów.

Za zaletę uznał prowadzący dobrze wykonaną obudowę, chociaż brak wodoszczelności jest krokiem wstecz, ponieważ już wersja A5 była w tym względzie dobrze zabezpieczona. Niewątpliwym atutem jest aktywny slot dual SIM. Ten element wyposażenia pozwala na wykonywanie połączeń z dwóch numerów jednocześnie, przełączając się między rozmowami lub prowadząc konferencję.