Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Samsung Galaxy a3 – aparat

Jakość zdjęć i filmów to bardzo ważny aspekt nie tylko podczas wybierania aparatu, ale także telefonów. Smartfony są z nami praktycznie cały czas, dlatego tak łatwo jest wykonać niesamowite zdjęcia zarówno na co dzień, jak i podczas podróży. Czy można się tego spodziewać po aparacie SAMSUNGA GALAXY A3?

Samsung galaxy a3 2016– jaki ma aparat?

SAMSUNG GALAXY A3 2016 to smartfon ze średniej półki cenowej, który posiada aparat wykonujący zdjęcia o rozdzielczości 13 megapikseli w przypadku tylnego aparatu oraz przednią kamerkę 5 megapikseli. Tylny aparat wyróżnia się posiadaniem systemu autofocus, a także pojedynczą, diodową lampą doświetlającą scenę, dzięki czemu każda fotografia będzie odpowiednio rozświetlona – nawet w ciemności. W Samsungu Galaxy a3 2016 użytkownik ma do dyspozycji tryby: wykonywania panoram, tryb nocny, automatyczny, profesjonalny, zdjęć seryjnych, tryb sceny czy HDR. Dodatkowo, tryb profesjonalny charakteryzuje się możliwością kontrolowania wielu parametrów, takich jak: czułość ISO, balans bieli czy wprowadzenie korekcji ekspozycji.

Dużą zaletą aparatu fotograficznego Samsunga Galaxy A3 jest znaczna jakość obiektywu, co wpływa na lepszą czułość w sceneriach z gorszym oświetleniem. Warto dodać, że w warunkach dziennych szczegółowość zdjęć wychodzi znakomicie, a w ich wykonywaniu pomagają przyciski regulacji głośności, które w czasie fotografii są przypisane funkcji zoomu, spustu migawki i rozpoczęcia zapisu filmu.

SAMSUNG GALAXY A3 2017 – charakterystyka aparatu

Sensor światłoczuły Sony Exmor RS IMX 258 w SAMSUNGU GALAXY A3 2017 generuje zdjęcia 4128x3096 px, czyli 12,8 Mpx. Aparat ten wyróżnia się wysoką jakością obrazu, a kompresja, szumy, wyostrzanie oraz charakterystyka obiektywu - stoją na naprawdę wysokim poziomie, w porównaniu z innymi podobnymi telefonami. Dodatkowo, Galaxy A3 2017 posiada system ustawiania ostrości bazujący na detekcji kontrastu.

Samsung - smartfony używane i poleasingowe

SAMSUNG GALAXY A3 – aparat z przodu

Przedni aparat ma sensor Sony Exmor IMX219. Realna rozdzielczość zdjęć wynosi 3264x2448 px, czyli około 8 Mpx. Co prawda kamerka przednia posiada o połowę mniejszą rozdzielczość, ale obraz nadal jest ostry i bardziej wyraźny, co przydaje się zwłaszcza podczas wykonywania "selfie" na tle zabytków czy innych atrakcji.

SAMSUNG GALAXY A3 2016: aparat nie łapie ostrości – dlaczego?

Galaxy A3 2017 zarówno kamerą tylną, jak i przednią nagrywa filmy Full HD 30 kl./s. Aparatem 13 Mpx możemy wykonać wysokiej jakości zdjęcia i nagrać filmy Full HD. Przepływność to ok. 17 Mb/s, czyli podobnie jak w przypadku filmów tylnych. W słabym oświetleniu pomaga jasny obiektyw (f/1.9). W internecie znajduje się wiele opinii, z których można wywnioskować, że smartfon nie łapie ostrości - wynika to z faktu, że telefon nie posiada stabilizacji optycznej, dlatego część zdjęć może być lekko rozmazana, głównie jeśli ktoś poruszy ręką.

SAMSUNG GALAXY A3 aparat– opinie

Jak wynika z opinii zamieszczonych przez użytkowników tego telefonu – aparat w SAMSUNGU GALAXY A3 sprawuje się bardzo dobrze. Wiele osób zwraca szczególną uwagę na niezwykle płynną pracę, wysoką jakość zdjęć, a także mnogość trybów i funkcji, które ułatwiają wykonywanie fotografii nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ponadto, małe gabaryty i wydajna bateria wpływają na wygodne i bardziej praktyczne korzystanie z aparatu w smartfonie.