Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Recenzja Samsunga Galaxy A10

Jedną z ciekawych nowości w serii Galaxy A w 2019 roku jest Samsung Galaxy A10. Aby model był tańszy, producent dokonał kilku cięć w specyfikacji, które jednak nie wpłynęły na design. Urządzenie jest stylizowane na inne modele z serii A. Przyjrzyjmy się, co właściwie oferuje.

Dane techniczne Samsunga Galaxy A10

- Wymiary: 155,6 x 75,6 x 7,9 mm
- Waga: 168 g
- Ekran: 6,2", IPS LCD
- Aparat: jeden, 13 MP
- Aparat przedni: jeden, 5 MP
- Pamięć: 32 GB, 2 GB RAM
- CPU (procesor):
- Pojemność baterii: 3400mAh
- Czujniki Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy

samsung galaxy a10

Zobacz także: Recenzja Samsunga Galaxy A13

Projekt

Przedni panel Samsunga Galaxy A10 niemal powtarza płytę czołową znanych już modeli A20, A30 i A40. Dla fanów serii można to uznać za zaletę. Praktycznie cały przedni panel zajmuje 6,2-calowy wyświetlacz z niewielkimi ramkami po bokach i na górze. Lokalizacja przedniej kamery została określona przez producenta szczeliną w kształcie kropli. Tuż nad nim znajduje się kolumna.

Po prawej stronie urządzenia znajdują się przyciski głośności i włączania/wyłączania. Po lewej stronie znajduje się slot na 2 karty SIM oraz kartę pamięci. Na dole urządzenia znajdują się 3,5 mm jack audio, port microUSB oraz mikrofon.

Na podstawie tylnej części obudowy smartfona można stwierdzić, że jest to przedstawiciel klasy budżetowej. Świadczy o tym nie skromny moduł aparatu, który wystaje nieco ponad panel, ale szczelina głośnika głównego, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Tylny panel wykonany jest z cienkiego, błyszczącego plastiku i łatwo ulega zarysowaniom. Zalecamy stosowanie etui.

Samsung Galaxy A10 dostępny jest na rynku w 3 kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym.

Należy też zaznaczyć, że model ten nie oferuje skanera linii papilarnych i można go zabezpieczyć zwykłym hasłem cyfrowym, rysunkiem lub skanerem twarzy. To ostatnie działa stosunkowo szybko. Jak na tę klasę urządzenia, wynik jest przyzwoity.

Wyświetlacz

Samsung Galaxy A10, jak już wspomnieliśmy, oferuje 6,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1520x720 pikseli (HD+). Posiada on szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3. Jeśli zbliżysz wyświetlacz do oczu, możesz zauważyć niewielkie problemy z czystością obrazu. W codziennym użytkowaniu jednak ta wada nie będzie zauważalna.

Południowokoreański producent zadbał o powłokę oleofobową, która jednak jest minimalna. Dobra wiadomość jest taka, że jest czujnik automatycznego dostosowania jasności. W przypadku tego ostatniego możemy powiedzieć, że wystarczy pracować ze smartfonem na zewnątrz w słoneczny dzień. Informacje na ekranie będą czytelne.

Ustawienia wyświetlacza są minimalne. Jest tryb nocny, możliwość zmiany wielkości i stylu czcionki, powiększanie i wiele innych.

Jasność waha się od 3,7 do 365 cd/m2, a kontrast wynosi 1 x 648. Fabryczna kalibracja ekranu jest przyzwoita, ale wysoka jasność minimalna może nie spodobać się każdemu. Galaxy A10 jest więc trochę niewygodny w użytkowaniu wieczorem.

samsung galaxy a10

Wydajność

Aby Galaxy A10 był konkurencyjny na rynku, firma wyposażyła go w procesor Exynos 7 serii 7884. Podobnie ma się sprawa ze smartfonem Galaxy A20. Pamięć RAM to 2GB (dla porównania Galaxy A20 ma 3GB). Pamięć wewnętrzna wynosi 32GB, z czego 22,6GB jest dostępne dla użytkownika. Jeśli chcesz rozszerzyć pamięć, możesz użyć karty microSD.

Informacji o wydajności Galaxy A10 dostarczają testy benchmarkowe. Na ich podstawie rozumiemy, że model ten nieco odbiega od wyników Galaxy A20. Jednak dla niewymagającego użytkownika jego wydajność będzie wystarczająca do zwykłych zadań. Dzięki temu smartfonowi możesz bez problemu cieszyć się prostymi grami.

Z modułów bezprzewodowych w urządzeniu widzimy Wi-Fi 802.11 b / g / n, a także Bluetooth 5.0. Złą wiadomością dla niektórych będzie brak NFC, czyli systemu płatności zbliżeniowych.

Aparat

Główny aparat Galaxy A10 ma rozdzielczość 13 MP i przysłonę f / 1.9. Interfejs jest prosty, z niewielką ilością ustawień i zadowalająco ograniczonym trybem manualnym. Cyfrowe przyciski podwójnego zoomu można zobaczyć na ekranie głównym.

Jak na maszynę budżetową, ten model Samsunga robi zdjęcia całkiem dobrze. W ciągu dnia zdjęcia są dość szczegółowe. Wieczorem efekty będą słabsze, ale jeśli zapewnisz dobre źródło światła, uzyskasz zadowalające zdjęcia. Nie ma żadnego zakresu dynamicznego.

Przedni aparat Galaxy A10 to 5-megapikseli z przysłoną f/2. Dobrze wykonuje swoją pracę.

W tym modelu z serii A można nagrywać filmy Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Nie ma stabilizacji.

samsung galaxy a10

Żywotność baterii

Samsung Galaxy A10 posiada baterię o pojemności 3400 mAh. Podczas gdy starsze modele mają zainstalowane 4000 mAh, tutaj widzimy mniejszą pojemność. Trzeba jednak wziąć pod uwagę niską rozdzielczość ekranu i dość oszczędny procesor. Wtedy czas pracy na baterii okazuje się być na doskonałym poziomie. Naładowanie wystarcza na prawie 24 godziny aktywnego użytkowania z włączonym ekranem przez około 5,5 godziny. Bateria rozładowuje się liniowo, czyli nie ma nagłej utraty mocy. W przypadku zmniejszenia obciążenia można spodziewać się 1,5-2 dni pracy.

Jeśli polegasz na technologii szybkiego ładowania, to urządzenie nie jest dla Ciebie. Producent nie przewidział dla niego wsparcia w tym modelu.

Oprogramowanie

Galaxy A10 oferuje 3 tryby optymalizacji zużycia energii: optymalny, średnie oszczędzanie energii i maksymalne oszczędzanie energii. Pełne naładowanie baterii trwa 2 godziny.

W modelu tym działa system operacyjny Android 9 z interfejsem OneUI. To rozwiązanie jest dość funkcjonalne i lekkie. Ten sam interfejs jest stosowany we flagowcach firmy.

Kilka słów o możliwościach multimedialnych Galaxy A10. Smartfon ma wbudowaną możliwość nagrywania wideo z biegiem. Słuchawki działają jak antena. W przypadku muzyki, oprócz standardowych korektorów i ustawień, jest Dolby Atmos.

Standardowe aplikacje to kalkulator, menedżer plików, dyktafon i inne aplikacje niezbędne do wygodnego korzystania z telefonu.

Podsumowanie

Na koniec trzeba powiedzieć, że Galaxy A10 to budżetowy smartfon z nowej serii A. Do zalet modelu należy zaliczyć ładny design oraz atrakcyjną cenę, wydajność i aparat. Nie można zapomnieć o doskonałych wynikach w zakresie czasu pracy na baterii.

Ten model nie spodoba się tym z Was, którzy trzymają się skanera linii papilarnych i NFC do płatności zbliżeniowych.

Zalety:

- Wygląd;
- Jakość wykonania;
- Kamery;
- Autonomia;
- Cena.

Wady:

- Brak skanera linii papilarnych;
- Brak NFC;
- Powolne działanie skanera twarzy.