Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Opinie o smartfonie Samsung A6+ nasz test

A6 i A6+ to budżetowe modele marki Samsung, które trafiły na polski rynek w drugiej połowie maja 2018 roku. Interesujący jest fakt, że wraz z premierą, południowokoreański potentat od razu wystartował z promocją tych smartfonów, umożliwiając szerokiemu gronu użytkowników nabyć je w bardzo atrakcyjnej cenie. Postanowiliśmy osobiście sprawdzić nowe wersje Samsung Galaxy A6. Testy wypadły interesująco, zwłaszcza w przypadku wersji A6+.

Wygląd zewnętrzny

Na pierwszy rzut oka widać, że typowym przedstawicielem linii sprzedażowej południowokoreańskiego kolosa jest nowy budżetowy model Samsunga Galaxy A6. Opinie użytkowników wskazują, że smartfon nie jest wodoszczelny. Postanowiliśmy uwierzyć na słowo i tego aspektu nie sprawdzać. Trzeba jednak przyznać, że poza tym mankamentem obudowy reszta jest zaprojektowana znakomicie.

kmki.pl

Aparat nie wystaje poza plecy obudowy. Tył zrobiony jest z aluminium. Trochę nas kłują w oczy jasne matowe pasy na plecach, ale to kwestia gustu. Minusem są również naszym zdaniem zbyt głośno klikające klawisze, zwłaszcza ten uruchamiający urządzenie, chociaż podobno bywają zwolennicy tego typu rozwiązań. Ramki są dość widoczne, ale ich rozmiar jest znośny. Należy pamiętać, że A-szóstki kosztują przynajmniej o jedną trzecią mniej od modeli flagowych, więc nie ma co narzekać.

Wyświetlacz smartfona Galaxy A6

Ekran o proporcjach 18,5:9 wyposażony jest w wyświetlacz Amoled Super o rozdzielczości 720/1480 px oraz przekątnej 5.6 cala. Obraz jest zadowalająco przejrzysty, a kolory i kąty widzenia całkiem dobre. Zagęszczenie pikseli nie jest imponujące. Wynosi jedynie 293 px na cal. To powoduje, że konkurencyjne modele takie jak np. Redmi Note 5, mające gorsze wyświetlacze niż Amoled, wyprzedzają w jakości obrazu Samsung Galaxy A6. Opinie głoszą, że smartfon świetnie się sprawdza podczas używania w niesprzyjających warunkach pogodowych, ale tego również postanowiliśmy nie sprawdzać.

Parametry Samsung A6+

Samsung Galaxy A6 2018 - opinie mGSM

Aby nie kierować się jedynie subiektywną oceną, postanowiliśmy nasze spostrzeżenia skonfrontować z komentarzami użytkowników, zamieszczonymi na forum serwisu mGSM. Tutaj naszą piątkę spotkało zaskoczenie. Trzech z nas stwierdziło, że wersja A6+ jest ciekawsza, a dwie koleżanki, że lepiej funkcjonuje model A6. Na forum mGSM, ponad 62% użytkowników zadowolonych jest z wersji A6, natomiast z A6+ niecałe 43%.

Samsung Galaxy A6 dual sim - opinie

Jest jedna cecha tego budżetowego telefonu, która cieszy zarówno zwolenników wersji podstawowej, jak i wariantu plus. Galaxy A6 i A6+ wyposażone są w podwójny slot na karty sim oraz oddzielne miejsce na micro SD. Wejście na karty nie jest zapewne zbyt estetyczne, ale na pewno niezwykle funkcjonalne. Dual sim jest portem aktywnym, co umożliwia korzystanie z dwóch kart naprzemiennie, np. dzwoniąc z numeru służbowego na zmianę z prywatnym lub prowadzić konferencję.

Obydwie wersje zanadto się od siebie nie różnią, a bazując na opiniach użytkowników, można by nawet stwierdzić, że wariant podstawowy został przyjęty przychylniej. Głównym elementem odróżniającym A6 od A6 plus, jest rodzaj procesora, w jaki wyposażono poszczególne warianty. W wersji A6 jest to Samsung Exynos 7870, a w przypadku A6+, procesor Qualcomm Snapdragon 450.