Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Niektóre telefony Galaxy serii A mogą otrzymywać trzyletnie aktualizacje od firmy Samsung.

Według koreańskiej rozmowy wsparcia, Samsung decyduje o tym, czy aktualizować wysokiej klasy telefony Galaxy A przez trzy lata.

Tablety wydane po S10 mogą również uzyskać rozszerzone wsparcie.
Samsung podobno ogłosi tę decyzję poprzez swoją aplikację członkowską.

Jeśli chodzi o niedawną obietnicę firmy Samsung dotyczącą wspierania niektórych jej urządzeń trzema generacjami aktualizacji platform, może być jeszcze nadzieja, że polityka ta obejmie więcej niż tylko flagowe telefony firmy.

Jeśli nie śledziłeś sagi, która jest zobowiązaniem firmy Samsung w zakresie nowego oprogramowania, krótka wersja jest taka, że firma spowodowała wiele zamieszania, gdy ogłosiła politykę na imprezie premierowej na początku tego miesiąca.

Na początku wydawało się, że urządzenia już w Galaxy S9 mogą uzyskać dodatkowy rok wsparcia. Później jednak firma doprecyzowała, że obecnie polityka obejmuje tylko linie S10, S20, Nota 10 i Nota 20. Jednak wydaje się, że teraz Samsung może rozszerzyć swoje zobowiązanie do włączenia dodatkowych urządzeń na rynku.

Zgodnie z raportem Sammobile powołującym się na oficjalne oświadczenie Samsunga, firma może również oczekiwać, że niektóre z jej urządzeń Galaxy serii A będą wyposażone w trzy aktualizacje systemu operacyjnego. Podobno Samsung nadal stara się dowiedzieć, które telefony będą korzystać z tej korzyści, i będzie komunikować się po podjęciu decyzji za pośrednictwem Samsung Members app - przed końcem roku.

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, to logiczne jest założenie, że jeśli firma zdecyduje się na to kontynuować, to najprawdopodobniej będzie to początek drogich telefonów Galaxy serii A. Im nowsze, tym lepsze. Rozsądne jest również założenie, że rozpocznie się to od najnowszych modeli, co zawęża listę do Galaktyki A71 i ewentualnie Galaktyki A90. Galaktyka A51 również mogłaby zostać potraktowana w podobny sposób.

Z trzech, A71 jest najbardziej prawdopodobna. Jest on umieszczony na szczycie składu, mniej niż rok, zasilany stosunkowo niedawno krzemem, i został wydany z Androidem 10. Że mając to na uwadze, istnieje duże prawdopodobieństwo, Galaxy A71 właściciele otrzymają trzy aktualizacje OS, które zobaczą je uzyskać Android 13.