Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Recenzja smartfona Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8 po raz pierwszy zaprezentowano w styczniu 2018 roku, podczas targów CES w Las Vegas. Po kilku miesiącach model trafił do Polski. Początkowo jego cena odstraszała znawców nowinek technicznych, ponieważ była wyższa od podobnie wyposażonych modeli konkurencyjnych marek. Obecnie model znacząco staniał. Stało się tak dlatego, że jest wadliwy, czy uregulował to rynek? Przyjrzyjmy się jego charakterystyce.

Samsung Galaxy A8 - recenzja designu i ergonomii

Korpus Samsunga A8 jest bardzo podobny do flagowca tej samej marki, z wyższej półki cenowej - telefonu Galaxy S8. Modele odróżnia jednak inaczej wyprofilowany ekran. U flagowca ekran jest zakrzywiony, natomiast u A8 jedynie rogi są zaokrąglone. Dla jednych to wada wizerunkowa, inni twierdzą, że brak zakrzywionego wyświetlacza eliminuje przypadkowe kliknięcia na jego tafli.

Obudowa została wykonana ze szkła oraz metalu i ma klasę szczelności IP68. Szóstka w symbolu oznacza, że konstrukcja korpusu ma pełną ochronę przeciwpyłową. Ósemka określa wodoszczelność na takim poziomie, że urządzenie może być z powodzeniem zanurzone w wodzie, bez obaw, że wilgoć dostanie się do środka.

Ergonomicznym rozwiązaniem jest zmiana położenia czytnika linii papilarnych, w stosunku do tego jak jest on umieszczony na plecach S8. W Galaxy A8, czytnik znajduje się pod obiektywem aparatu, a nie tuż przy nim. Multimedialny głośnik został zainstalowany na bocznej ramce, dzięki czemu praktycznie nie jest zasłaniany podczas odtwarzania filmów lub grania. Dobrze dobrano również rozmiary Samsunga A8. Ekran jest wystarczająco duży, aby można było komfortowo oglądać wyświetlane obrazy, a korpus zmniejszony na tyle, by mieścił się w jednej dłoni.

Ocena Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8 - recenzja Mobzilla

Średniak A8 stał się modelem na tyle popularnym, że nie został przeoczony przez znanych testerów telefonów z kanału Mobzilla. Według prowadzącego, wyposażenie technologiczne zbliża go bardziej do modeli LG G6 lub Q6, niż do flagowego brata Galaxy S8. Abstrahując od zakrzywionych krawędzi wyświetlacza, ekran o przekątnej 18.5x 9 przypomina S8, ale już inne jego gabaryty nie.

Porównując ciężary obydwu modeli, S8 jest nieco lżejszy. Trzymając A8 w dłoni odnosi się wrażenie, że ma on konstrukcję dużo bardziej solidną od jego odpowiednika z wyższej półki. Wadą według testera jest brak możliwości wymiany baterii oraz to, że obudowa jest zbyt śliska.

Ostrość wyświetlanego obrazu oraz kontrasty są bardzo dobre. Użytkownik ma dużą możliwość regulacji kolorów, pomiędzy naturalnymi a głęboko nasyconymi. Według prowadzącego A8 ma jeden z najlepszych ekranów nie tylko wśród modeli klasy średniej, ale wśród wszystkich mobilnych telefonów.

Recenzje użytkowników

Chcąc poznać miarodajne opinie, jak sprawdza się telefon w praktyce, warto zajrzeć na stronę mGSM.pl. Recenzje Samsunga Galaxy A8, zawarte są tam w treściach komentarzy użytkowników. W przeważającej większości 57% to wypowiedzi przychylne, a w 25% negatywne. Komentarze neutralne zostały umieszczone przeważnie przez osoby, które mają ten model od niedawna.