Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Samsung Galaxy A5 - średnia cena, duże możliwości

Opinie na temat Samsunga Galaxy A5 są zgodne. To jeden z najlepszych produktów ze średniej półki cenowej, jaki jest dostępny na rynku. Łączy w sobie dobrą specyfikację z nienagannym designem.

O miano jednego z lepszych smartfonów na rynku Samsung Galaxy A5 walczył z wieloma urządzeniami konkurencji. Jest jednak kilka czynników, które przeważają o jego wyjątkowości.

Samsung Galaxy A5 - test

Przede wszystkim budowa telefonu. Wykonaniem Galaxy A5 nie ustępuje flagowym urządzeniom producenta. Wyposażony został w metalową ramkę, a także szkło umieszczone po obu stronach smartfona. Posiada certyfikat IP68, co oznacza, że jest odporny na działanie wody, pyłu i kurzu. Cena Samsunga Galaxy A5 z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom, którzy stawiają w smartfonach na ciekawy design.

Również kwestie związane z ewentualną naprawą smartfona nie powinny sprawiać problemu. Łatwa wymiana szybki w Samsungu Galaxy A5 czy możliwość naprawienia baterii sprawiająπ, że telefon posłuży nam przez długi czas.

Kolejnym plusem w tej kwestii jest to, że smartfon, dzięki lekko zaokrąglonym brzegom, idealnie trzyma się w dłoni, co sprawia, że case na Samsunga Galaxy A5 przestaje być koniecznością. To dobra wiadomość, bo biały, złoty lub srebrny kolor Samsunga idealnie się prezentuje.

Jeśli zadałeś sobie pytanie, jak odblokować ekran w Samsungu Galaxy A5, to jeszcze nie wiesz, że telefon został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Subtelny prostokątny guziczek znajdujący się pod ekranem pozwala szybko, bez wpisywania kodu, odblokować smartfona.

Dane techniczne Samsung Galaxy A5

Specyfikacja Samsunga Galaxy A5

Przechodząc do kwestii stricte technicznych: smartfon posiada 5,2-calowy ekran AMOLED, funkcję szybkiego ładowania i procesor Exynos 7880, a także 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci operacyjnej. To naprawdę przyzwoita specyfikacja, która pozwoli na korzystanie z wielu aplikacji bez większych problemów.

Z tyłu Samsunga Galaxy A5 znajduje się 16 Mpix aparat i dioda doświetlająca LED. Pod kątem szczegółowości, zakresu tonalnego i poziomu zaszumienia aparat robi całkiem dobre zdjęcia.

Samsung Galaxy A5 - siła Androida

Samsunga Galaxy A5 z 2017 r. zaczynał z Androidem Marshmallow na pokładzie, obecnie użytkownicy mogą już ściągać najnowszą wersję Androida. Smartfon sam powinien wykryć uaktualnienie i poinformować o tym użytkownika, ale sterowniki do Samsunga Galaxy A5 można znaleźć również w sieci. Dzięki temu telefon posiada nowe funkcje, jak choćby możliwość pobierania elementów do Always on Display czy ciekawą funkcję Obraz w obrazie.

Przy aktualizacji nowego oprogramowania niektórzy użytkownicy będą musieli zwolnić trochę miejsca, bo pliki zajmują 1230,28 MB. Warto pamiętać, aby zawsze mieć nieco wolnej przestrzeni na dysku, nie zapchać pamięci i uniknąć sytuacji, w której Samsung Galaxy A5 się zawiesi i konieczny będzie restart.

Mówi się, że Samsung Galaxy A5 to produkt premium za rozsądne pieniądze. Urządzenia z linii A świetnie sprawdzą się wśród użytkowników, którym zależy przede wszystkim na solidnym telefonie o ciekawym designie, a nie na urządzeniu flagowym. Produkty tej serii wciąż się rozwijają, pokazując na co jeszcze stać koreańskiego giganta.